APCI00121280681MY0
DigiKey Part Number
553-APCI00121280681MY0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APCI00121280681MY0
Description
FIXED IND 680UH 670MA 1.46 OHM
Detailed Description
680 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 670 mA 1.46Ohm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
670mA
DC Resistance (DCR)
1.46Ohm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)