APCI001212603R3T80
DigiKey Part Number
553-APCI001212603R3T80TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APCI001212603R3T80
Description
FIXED IND 3.3UH 9A 114 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 9 A 114mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
12A
DC Resistance (DCR)
114mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)