APCI00121260330MY0
DigiKey Part Number
553-APCI00121260330MY0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APCI00121260330MY0
Description
FIXED IND 33UH 2.1A 57 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.1 A 57mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
2.1A
DC Resistance (DCR)
57mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)