APCI000707463R3MY0
DigiKey Part Number
553-APCI000707463R3MY0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APCI000707463R3MY0
Description
FIXED IND 3.3UH 4A 21.4 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4 A 21.4mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
21.4mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.181" (4.60mm)