ANT3216LL05R5000A
DigiKey Part Number
553-ANT3216LL05R5000ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT3216LL05R5000A
Description
ANTENNA CHIP 5G
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM Chip Solder Surface Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
10dB
Series
Gain
5.71dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power - Max
1 W
Part Status
Active
Termination
Solder
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
SHF (f > 4GHz)
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Frequency (Center/Band)
5.5GHz