ABPY00201209600Y00
DigiKey Part Number
553-ABPY00201209600Y00TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-ABPY00201209600Y00CT-ND - Cut Tape (CT)
553-ABPY00201209600Y00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABPY00201209600Y00
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 3A 30mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Manufacturer
Pulse Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Max)
3A