SATA3-6G30-18-L
DigiKey Part Number
3505-SATA3-6G30-18-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SATA3-6G30-18-L
Description
AMPH 18" SATA3 STR-LA Latched
Customer Reference
Detailed Description
7 Position SATA Receptacle to Receptacle, Right Angle 1.50' (457.20mm) Silver Shielded
Category
Fastening Type
Latch Lock
Manufacturer
PT Speed
Features
6G 30AWG Amphenol Ultra Slim Connectors & Flexible SATA3 Cables
Series
Cable Type
Flat
Packaging
Box
Usage
Internal
Part Status
Active
Length
1.50' (457.20mm)