PN-S6K-14IN
DigiKey Part Number
3505-PN-S6K-14IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PN-S6K-14IN
Description
24AWG CAT6 STP BLACK 14IN
Customer Reference
Detailed Description
Modular Cable Plug to Plug 8p8c (RJ45, Ethernet) 14.00" (355.6mm) Shielded
Category
Number of Positions/Contacts
8p8c (RJ45, Ethernet)
Manufacturer
PT Speed
Length
14.00" (355.6mm)
Series
Shielding
Shielded
Packaging
Bulk
Color
Black
Part Status
Active
Features
24AWG, OD 6.5mm