Image for 803-003-07Z110-26SN is not available
803-003-07Z110-26SN
DigiKey Part Number
2992-803-003-07Z110-26SN-ND
Manufacturer Product Number
803-003-07Z110-26SN
Description
CONN RCPT FMALE 26POS CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
26 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material
Stainless Steel
Series
Shell Finish
Passivated
Color
Silver
Number of Positions
26
Shielding
Shell Size - Insert
10-26
Current Rating (Amps)
5A
Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C