EM6244-12-0#
DigiKey Part Number
501-EM6244-12-0#-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM6244-12-0#
Description
TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.0" (304.80mm) Banana Plug, Single, Sheathed To Mini Hook
Category
2nd Connector
Mini Hook
Manufacturer
Pomona Electronics
Cable Length
12.0" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Material - Insulation
Silicone
Part Status
Active
Wire Gauge
18 AWG