Image for PPL65W-150 is not available
PPL65W-150
DigiKey Part Number
993-PPL65W-150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PPL65W-150
Description
DESKTOP - C8
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15V 65 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
37mW (Max)
Manufacturer
Phihong USA
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Form
Desktop (Class II)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C8
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.53" L x 2.09" W x 1.50" H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)
Voltage - Output
15V
Approval Agency
CE, cUL, cULus, UKCA
Current - Output (Max)
4.34A
Standard Number
Power (Watts)
65 W