E2213PS0E1
DigiKey Part Number
1452-E2213PS0E1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E2213PS0E1
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Black, White TFT - Color SPI 2.13" (54.10mm) 212 x 104
Category
Backlight
Without Backlight
Manufacturer
Pervasive Displays
Dot Pixels
212 x 104
Packaging
Box
Interface
SPI
Part Status
Active
Graphics Color
Black, White
Display Type
TFT - Color
Dot Pitch
0.23mm W x 0.23mm H
Diagonal Screen Size
2.13" (54.10mm)