PE9858B/NF-10
DigiKey Part Number
6099-PE9858B/NF-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE9858B/NF-10
Description
WR-112 Waveguide Standard Gain H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Horn N Type Female Waveguide Mount
Category
Antenna Type
Horn
Manufacturer
Pasternack
Number of Bands
1
Packaging
Retail Package
VSWR
1.3
Part Status
Active
Gain
10dBi
RF Family/Standard
General ISM
Termination
N Type Female
Frequency Group
SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Waveguide Mount
Frequency (Center/Band)
8.525GHz
Height (Max)
3.690" (93.73mm)
Frequency Range
7.05GHz ~ 10GHz