PE3W17877-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W17877-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W17877-12
Description
COAX CBL NEX TO NEX 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial NEX to NEX SPP-250LLPL 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
SPP-250LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
NEX10 Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Blue
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C