PE3W17867-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W17867-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W17867-36
Description
COAX CBL NEX TO NEX 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial NEX to NEX SPO-250 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
SPO-250
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
NEX10 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
Color
Black
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C