PE3W17856-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W17856-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W17856-24
Description
COAX CBL NEX TO NEX 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial NEX to NEX SPF-250 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
SPF-250
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
NEX10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C