PE3W17738-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W17738-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W17738-48
Description
NEX10 FEMALE BULKHEAD TO NEX10 F
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial NEX to NEX 1/4" Superflexible Coaxial Cable 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Bag
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Type
1/4" Superflexible Coaxial Cable
Style
NEX to NEX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
NEX10 Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
Black
2nd Connector
NEX10 Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C