PE3W17372LF-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W17372LF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W17372LF-24
Description
FIRE RATED SMA MALE TO SMA FEMAL
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA LMR 100 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMA to SMA
Cable Type
LMR 100
1st Connector
SMA Plug
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms