PE3W15903-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W15903-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W15903-48
Description
TNC MALE RIGHT ANGLE TO TNC MALE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC LMR 100 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 100
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C