PE3W14343-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W14343-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W14343-12
Description
N MALE TO N MALE LOW LOSS CABLE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 500 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 500
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms