PE3W14328-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W14328-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W14328-12
Description
N MALE TO SMA MALE RIGHT ANGLE L
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LMR 195 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 195
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C