PE3W13620-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W13620-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W13620-12
Description
TNC MALE RIGHT ANGLE TO N FEMALE
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC RG-58 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-58
Style
N-Type to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Color
Black
2nd Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C