PE3W13423-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W13423-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W13423-48
Description
SNAP-ON MMBX PLUG RIGHT ANGLE TO
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMBX LMR 100 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 100
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MMBX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MMBX Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C