PE3W12986-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W12986-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W12986-36
Description
N MALE TO N MALE CABLE 36 INCH L
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-225 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-225
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
10 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Tan
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C