PE3W12979-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 600 24.00" (609.60mm)
PE3W12979-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W12979-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W12979-24
Description
N MALE TO N MALE RIGHT ANGLE LOW
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 600
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C