PE3W12357LF-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W12357LF-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W12357LF-48
Description
TNC MALE TO TNC MALE CABLE 48 IN
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC RG-188 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Packaging
Bag
Cable Type
RG-188
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
White
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C