PE3W10885-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W10885-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W10885-48
Description
COAX CABLE BNC TO MCX 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to MCX LMR 195 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
LMR 195
Style
BNC to MCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz