PE3W10097-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W10097-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W10097-24
Description
COAX CBL 7/16 DIN TO BNC 24"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 7/16 DIN to BNC LMR 400 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Obsolete
Cable Type
LMR 400
Style
7/16 DIN to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
7/16 Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz