PE3W10074-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W10074-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W10074-24
Description
COAX CBL SMA TO SMP 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP LMR 100 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
LMR 100
Style
SMA to SMP
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz