PE3W10029-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W10029-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W10029-24
Description
COAX CBL MCX TO MCX 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to MCX RG-188 DS 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-188 DS
Style
MCX to MCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
3 GHz