PE3W09564-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W09564-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W09564-12
Description
COAX CBL 2.4MM TO SMP MINI 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.4mm to SMP Mini 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.4mm to SMP Mini
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.4mm Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
26.5 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Gray
2nd Connector
Mini SMP Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C