PE3W09196-18
DigiKey Part Number
6099-PE3W09196-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W09196-18
Description
COAX CBL SMP TO TNC 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMP to TNC 0.086" Semi-Rigid Cable 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
18.00" (457.20mm)
Style
SMP to TNC
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
1st Connector
SMP Jack
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms