PE3W09130-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W09130-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W09130-24
Description
TNC Female to SMA Male Cable 24
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC RG-142 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-142
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
8 GHz