PE3W08602-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W08602-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W08602-36
Description
N MALE TO N MALE CABLE 36 INCH L
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-402 36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-402
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz