PE3W08333-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W08333-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W08333-24
Description
COAX CBL 2.4MM TO 2.92MM 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.4mm to 2.92mm 0.086" Semi-Rigid Cable 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
2.4mm to 2.92mm
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.4mm Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
45 GHz
2nd Connector
2.92mm Plug