PE3W07894-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W07894-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W07894-48
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-316 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-316
Style
SMA to MMCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
3 GHz