PE3W07833/SP-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W07833/SP-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W07833/SP-36
Description
PUSH-ON SMP FEMALE RIGHT ANGLE T
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to SMP RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-316
Style
RP-SMA to SMP
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMP Jack, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms