PE3W07671-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W07671-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W07671-36
Description
COAX CBL SMA TO SMP 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMP 0.086" Semi-Rigid Cable 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
SMA to SMP
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
3 GHz