PE3W07472/SP-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W07472/SP-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W07472/SP-24
Description
COAX CBL SMA TO QMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to QMA PE-SR405FLJ 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
PE-SR405FLJ
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to QMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
QMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C