PE3W07463-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W07463-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W07463-36
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-402 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
36.00" (914.40mm)
Style
N-Type to N-Type
Cable Type
RG-402
1st Connector
N-Type Plug, Right Angle
Cable Impedance
50 Ohms
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms