PE3W06975-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W06975-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W06975-48
Description
COAX CABLE TNC TO TNC 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC PE-SR402AL 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
PE-SR402AL
Style
TNC to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
20 GHz