PE3W06302/HS-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W06302/HS-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W06302/HS-36
Description
COAX CBL MCX TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to N-Type LMR 100 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 100
Style
MCX to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C