PE3W06262-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W06262-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W06262-36
Description
COAX CBL MCX TO MMCX 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to MMCX RG-316 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
RG-316
Style
MCX to MMCX
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz