PE3W06234LF-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Cable Assembly Coaxial BNC to SMP RG-174 12.00" (304.80mm)
PE3W06234LF-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W06234LF-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W06234LF-12
Description
BNC MALE TO PUSH-ON SMP FEMALE R
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to SMP
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
SMP Jack, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C