PE3W06017-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W06017-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W06017-48
Description
COAX CBL SSMB TO SSMB 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMB to SSMB RG-188 DS 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
RG-188 DS
Style
SSMB to SSMB
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMB Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
6 GHz