PE3W05610-50CM
DigiKey Part Number
6099-PE3W05610-50CM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W05610-50CM
Description
COAX CBL RP-TNC TO RP-TNC 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-TNC to RP-TNC 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Connector
RP-TNC Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Female
Length
19.69" (500.00mm)
Style
RP-TNC to RP-TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-TNC Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
1 GHz