PE3W05353-36
DigiKey Part Number
6099-PE3W05353-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W05353-36
Description
COAX CBL MCX TO FAKRA 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to Fakra LMR 100 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
LMR 100
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MCX to Fakra
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
Fakra Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
MCX Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C