PE3W05192-48
DigiKey Part Number
6099-PE3W05192-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W05192-48
Description
COAX CBL 1.0/2.3 TO BNC 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 1.0/2.3 to BNC LMR 100 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type
LMR 100
Style
1.0/2.3 to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
1.0/2.3 Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
1 GHz