PE3W04820/HS-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Pasternack
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA LMR 240 12.00" (304.80mm)
PE3W04820/HS-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W04820/HS-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W04820/HS-12
Description
BNC Male to SMA Male Low Loss Ca
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Retail Package
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 240
Style
BNC to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
4 GHz