PE3W04820-24
DigiKey Part Number
6099-PE3W04820-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W04820-24
Description
SMA MALE TO BNC MALE LOW LOSS CA
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA LMR 240 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
LMR 240
Style
BNC to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms